Nikon ViewNX 2.7.4, NEF RAW Codec 1.18.0 Duyuruldu

Nikon, ücretsiz bir şekilde sunduğu fotoğraf düzenleme programı ViewNX 2 için yeni bir güncelleme yayınladı. Nikon’un ViewNX 2.7.4 versiyon numarası ile yayınladığı bu güncelleme ile Nikon’un en son duyurusunu yaptığı orta seviye DX format dijital fotoğraf makinesi Nikon D7100 için yazılım desteği gelmiş oldu.

Nikon’un ViewNX 2.7.4 güncellemesi ile beraber özellikle Nikon D7100 fotoğraf makinesi yazılım desteğinin yanısıra, fotoğraf bilgilerinde yer alan lens isimlerindeki hata ve Mac üzerindeki JPG dosya formatı kaydederken oluşan sorunlar da giderilmiş oldu.

Nikon’un sundurğu bir diğer yazılım güncellemesi ise NEF Codec 1.18.0 şeklinde oldu. Nikon burada D7100 desteği yanısıra, yeni aynasız fotoğraf makinesi Nikon Coolpix A modeline de yazılım desteğini getirmiş oldu

Nikon ViewNX v2.5.0

Nikon ViewNX 2.7.4 hem windows hem de macintosh versiyonuyla ilgili detayları Nikon USA destek sitesinde bulabilirsiniz. NEF Codec içinse buraya bakılabilir.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."