Nikon Fotoğraf Makinesi Uzay İstasyonunda

Nikon fotoğraf makinesinin uzay yolculuğundan yeni fotoğraf kareleri paylaşıldı. Alman magazin dergisi Spiegel’in yayınladığı bir makalede Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) tarafından çekilmiş fotoğraflarda Nikon fotoğraf makinesi ve lenslerini görebiliyorsunuz.

Nasa’ya bağlı Uluslararası Uzay İstasyonunda astronot Don Pettit ve kameraları görebildiğimiz fotoğrafların yanısıra, ayrıca Nikon ile çekilmiş birbirinden güzel dünya fotoğrafları mevcut. Özellikle ilk fotoğrafta yer çekimine karşı koyan Nikon fotoğraf makineleri farklı bir görüntü oluşturmuş. Nikon fotoğraf makinesi olarak Nikon D3s ve balık gözü lens ile çekilmiş fotoğraflardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Nikon Fotoğraf Makinesi Uzay İstasyonunda

nikon-fotograf-makinesi-nasa

nikon-fotograf-makinesi-nasa-01

nikon-fotograf-makinesi-nasa-02

nikon-fotograf-makinesi-nasa-03

nikon-fotograf-makinesi-nasa-04

nikon-fotograf-makinesi-nasa-05

nikon-fotograf-makinesi-nasa-06

nikon-fotograf-makinesi-nasa-07

nikon-fotograf-makinesi-nasa-08

nikon-fotograf-makinesi-nasa-09

nikon-fotograf-makinesi-nasa-10

 

Images credit: NASA


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."