Nikon D3s DSLR Fotoğraf Makinesi İşkence Testi

Fotoğraf makinelerine yönelik çeşitli testler yapılmaktadır. Özellikleri karşılaştırılır, dayanıklılık için düşürme testi yapılır. Bu zamana kadar yapılmış muhtemelen en ağır dayanıklılık testini Nikon’un 12.1 megapiksel çözünürlüğe sahip tam kare fotoğraf makinesi Nikon D3s yaşadı dersek yeridir.

Bir fotoğraf makinesi ne kadarına dayanabilir sorusuna cevap niteliğinde gerçekleştirilen testte Nikon D3s kullanan Fransız internet sitesi Pixelistes, 15 dakika süresince uyguladığı işkence testi sonucunda Nikon’un bu üst seviye fotoğraf makinesi ne kadar dayanıklı olduğunu gösterdi ve hiç bir bilgi sızdırmadı. 🙂 En azından hala çalışıyordu.

NikonD3s ile önce duşa girdiler ve duştayken fotoğraf çektiler.

Nikon-D3s-iskence-test-6

Sonra dış mekanda tripod ile yere düşürdüler. Tekrar suya tuttular.

Nikon-D3s-iskence-test

Ardından Nikon D3s’i dondurdular.

Nikon-D3s-iskence-test-4

Bir parça kağıt ile yaktılar.

Nikon-D3s-torture-test-3

Nikon-D3s-torture-test-2

Çamura buladılar.

Nikon-D3s-iskence-test-5

Nikon D3s DSLR Fotoğraf Makinesi İşkence Testi

Tüm bu işkence testini içeren video kaydı 15 dakika sürüyor. Aşağıda izleyebilirsiniz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."

  • Ümit Alper TÜMEN

    Alper Bey, Merhaba;
    Aynı testin Canon markası için yapılanını da görmek istiyoruz.
    Selamlar,