Atatürk Üniversitesi AÖF III. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin gelenekselleşen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Sponsorluğunu Finansbank’ın gerçekleştirdiği III. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın başvuruları 28 Mayıs 2014 tarihinde sonlandı ve yarışmaya toplamda 11 bin 332 eser katıldı.

Fotoğrafları değerlendirmek üzere 31 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihlerinde Açıköğretim Fakültesi’nde bir araya gelen Seçici Kurul üyeleri, “Serbest”, “Eğitim” ve “Doğa” kategorilerde ödüle layık görülen eserleri seçtiler.

“Serbest” kategori kapsamında bin 469 fotoğrafçının 5 bin 597 eseri, “Eğitim” kategorisi kapsamında 564 fotoğrafçının bin 569 eseri ve “Doğa” kategorisi kapsamında bin 189 fotoğrafçının 4 bin 166 eseri yarıştı.

Atatürk Üniversitesi AÖF  III. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Yarışmanın sonuçlarıyla ilgili tüm bilgilere buradan bakılabilir.

1
Serbest Kategorisi | 1.lik Ödülü – Kahraman BEKÇİLİ | Zonguldak | Coal Miners

Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."