Alanya 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Bu yıl gerçekleşecek olan Alanya 14. Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali kapsamında AFSAK’ın (Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü) küratörlüğünce yapılan geleneksel Alanya 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları, 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılan jüri değerlendirmesi ile belirlendi.

Yarışmaya gönderilen 653 katılımcıdan gelen fotoğraflardan 7 katılımcının fotoğraflarının şartnameye uymadığı tespit edildi. 646 katılımcının şartnameye uygun 3199 fotoğrafı değerlendirmeye alındı. Birinci, ikinci, üçüncü, Alanya Temalı Mansiyon ve 37 ad sergileme ödülü alan fotoğrafların bulunduğu listeye buradan bakılabilir.  Fotoğraf Sergisi festival süresince Alanya İskele civarında tüm Alanya halkı ve sanatseverlerle buluşacak.

Alanya 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

alanya 10 ulusal fotograf yarismasi sonuclandi 01
Birinci            Gürsel Egemen ERGİN                     Bursa
alanya 10 ulusal fotograf yarismasi sonuclandi 02
İkinci Gökalp BİLİCİ Konya
alanya 10 ulusal fotograf yarismasi sonuclandi 03
Üçüncü             Şerife KESER                                 Kocaeli
alanya 10 ulusal fotograf yarismasi sonuclandi 04
Alanya Mans           Necla ÖZASLAN                            İstanbul

Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."