Nikon Uyumlu Zeiss 55mm f/1.4 Distagon T* Lens Yakında Geliyor

Zeiss 55mm f/1.4 Distagon T* lensin bu hafta içerisinde ön sipariş ile satışa sunulacağı dedikodularından sonra, 50mm odak mesafesinde en iyi lens olarak beklenen Zeiss 55mm f/1.4’ün 11 Kasım gibi stoklarda yerini alacağı ve dağıtımına başlanacağı da gelen duyumlar arasında…

Alman optik üreticisi Zeiss’in en keskin ve pahalı lens olarak gündemde olan Distagon T* serisi 55mm f/1.4 lensi ile sene içerisinde çok sayıda karşılaştırma ve testler yapıldı. Bunlardan bir tanesinin de D600 ile yapıldığını daha önce aktarmıştık.

Zeiss, yeni bir lens ailesi duyuracak ve bunu optik kalitesinde altın standartlar şeklinde lanse edecek. Yeni Zeiss Distagon T * 55mm f/1.4 lensin de bu yeni “Otus” isimli lens ailesinin önemli bir parçası olması bekleniyor.

Nikon Uyumlu Zeiss 55mm f/1.4 Distagon T* Lens Yakında Geliyor

Zeiss-55mm-f-1.4-lens

Yüksek çözünürlüklü, full frame DSLR fotoğraf makineleri için tasarlanan Zeiss 55mm f/1.4 Distagon T * lens Nikon ve Canon uyumlu olarak Kasım ayında piyasada olacak. Lensin ilk etaptaki fiyatı ise daha önce de bilindiği üzere 4,000 $ ‘dır.

Source : Zeiss 55mm f/1.4 Distagon T* Lens Coming Soon


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."