Yeni Yıl Time Lapse Video : Xmas Time in London

Yeni yıla girmemize birkaç gün kala sizlere yeni yıl, christmas temasıyla ilgili bir time lapse videosu sunmak istiyoruz. Arka arkaya belirli aralıklarla çekilmiş fotoğraf karelerinin birleştirilmesi ile oluşan time lapse videoları yani bu kısa filmler, seyir zevki yüksek görselleri bizlere sunmaktadır.

Mattia Bicchi tarafından oluşturulan ve Time Lapse yanısıra HyperLapse tekniğini de barındıran bu kısa filmin konusu ise giriş kısmında belirttiğimiz gibi Christmas. Londra’da yeni yılı anlatan bu kısa filmin adı da “Xmas time in London” şeklinde oluşmuş. Canon’un EOS 40D kamerası ve yine Canon lensler ile çekilmiş bu time lapse video, Londra’da christmas zamanındaki en güzel dekorasyonları ve etkinlikleri fotoğraflamaya çalışıyor.

Yeni Yıl Time Lapse Video : Xmas Time in London


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."