Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Wilo tarafından düzenlenen ve fotoğraf dünyasında heyecan yaratan yarışmalarından biri haline gelen “Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması”, bu yıl da birbirinden güzel çok sayıda fotoğrafın başvurusuyla yapıldı. Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda 1.200’den fazla fotoğraf yarıştı.

Dünyanın azalan su kaynaklarına ve suyun verimli kullanılmasına yönelik yaptığı farkındalık çalışmaları doğrultusunda, “Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması”nı hayata geçiren Wilo, bu yıl yarışmanın temasını “Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler” olarak belirledi.

Fotoğraf Sanatçısı Ali Rıza Akalın,  Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar (EFIAP), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Fotoğraf Bölümü’nden Nadir Ede,  İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç ve Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’den oluşan jüri, 348 fotoğrafçının 1.258 eseri arasından yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girenleri belirledi.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmada birinci olan Cihan Karaca (Aydın) 3.000 TL, ikinci olan Nurten Öztürk (İstanbul) 2.000 TL, üçüncü olan Hayrullah Cermeç (Çorum) ise 1.000 TL para ödülü kazandı.

‘Suya Yön Veren’ En Güzel Fotoğraflar Seçildi

wilo-3-ulusal-fotograf-yarismasi-sonuclari
Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması – Birincilik Ödülü: Cihan Karaca (Aydın)

“Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda ödül, mansiyon ve sergileme alan isimler:

Birincilik Ödülü:       Cihan Karaca (Aydın)

İkincilik Ödülü:        Nurten Öztürk (İstanbul)

Üçüncülük Ödülü:   Hayrullah Cermeç (Çorum)

Mansiyonlar:             Nurten Öztürk (İstanbul)

Hakan Yayla (İstanbul)

Farhad Ghaffari (İstanbul)

Sergilemeler:      

Ahmet Turan Kural     (Kocaeli)

Alev Kırca                  (Kocaeli)

Cemal Sepici              (Çanakkale)

Deniz Ener                (Mersin)

Devrim Özgür Ünlü   (İstanbul)

Doğuhan Ertem         (Kocaeli)

Feyzullah Tunç           (Karaman)

Gökalp Bilici              (Konya)

Hakan Tokuç            (Edirne)

Hasan İçel                  (Sakarya)

Nuri Çorbacıoğlu        (Kayseri)

Olay Salcan               (Ankara)

Sefa Candemir          (İstanbul)

Serkan Kalınomuz      (Aydın)

Seyit Konyalı              (Konya)

Şükrü Ağbal              (Çorum)

Tacettin Yüksel          (İstanbul)

Tuğba Kırallı              (İstanbul)

Veli Dölek                  (Mersin)

Yarışma sonucu hakkında tüm detaylara buradan bakılabilir.