Üniversiteli Fotoğrafçılar Değişimi Sorguluyor : ÜNİFOTOFEST

Her yıl bir tema etrafında üretilmiş fotoğraf çalışmalarını, sergi ve fotoğraf gösterileri biçiminde izleyicilerle buluşturmayı hedefleyen ÜniFotoFest festivalinin ilk yılında, her gün daha bir biçimde kullanılan “Değişim” sözcüğü, kendisine yüklenen anlamlar ve uğradığı anlam kayıpları çerçevesinde üniversiteli fotoğrafçıların yorumuna açılıyor.

ÜNİFOTOFEST 2012 yılının teması “Değişim” olarak belirlendi. Festivale başvurular tamamlanmış olsa bile önlisans, lisans ve lisansüstü seviyesindeki üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan ÜNİFOTOFEST, bu sene 12 – 27 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

ÜNİFOTOFEST’in ana mekanı Galata Fotoğrafhanesi’ndeki Fotoğraf Vakfı Galerisin’de festival programındaki sergiler izlenebilirken bunun yanısıra Beyoğlu ve Kadıköy’de birçok farklı mekanda izleyicilerle buluşuyor olacak.

 


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."