Tilt Shift Fotoğraflara 10 Mükemmel Örnek

Fotoğrafçılıkta bir teknik ve o teknikte kullanılan lensin adı şeklinde karşımıza çıkan Tilt shift kavramı, konvansiyonel lenslerden farklı olarak perspektif düzeltebilme, alan derinliği kontolü sağlama gibi özellikleri ile mimari, manzara, çeşitli yaratıcı portre ve minyatür etki içeren marjinal fotoğrafların çekiminde kullanılan, fotografik optikler arasında varolan en özel ve profesyonel lenslerdir.

Tilt Shift lens kullanımında amaç alan derinliği ile bulanık bölgeler arasında net bölge oluşturmak ve böylece özellikle geniş açılı fotoğraflarda net bölgedeki nesnelere minyatür etkisi verebilmektir.

Aşağıda sizler için toparladığımız ve ilham alabileceğinizi düşündüğümüz “tilt shift fotoğraflara 10 mükemmel örneği” sunuyoruz.

Tilt Shift Fotoğraflara 10 Mükemmel Örnek


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."

  • Dogan

    İnanılmaz güzel örnekler olmuş.