Photoshop Artık Windows XP için Çıkmayacak

Adobe tarafından yapılan açıklamaya göre Photoshop’un yeni sürümleri artık Windows XP uyumlu olmayacak. Photoshop CS 6 (13.0) sürümün Windows XP işletim sistemini destekleyen ve çalışan son Photoshop sürümü olduğu belirtildi. Adobe blogu üzerindeki resmi açıklamadan alıntıyı aşağıda bulabilirsiniz.

The Photoshop team would like to provide advanced notice that Photoshop CS6 (13.0) will be the last major version of Photoshop to support Windows XP. (Photoshop CS6 does not support Windows Vista.) In addition, all subsequent Photoshop feature updates specifically for Creative Cloud members will no longer support Windows XP. Leveraging advances available on newer operating systems and hardware allows us to deliver significantly better performance, and focus our innovation efforts around the areas of the greatest benefit to our customers.

Adobe Photoshop CS6 Windows XP dışında Windows Vista sistemini zaten desteklemediğinden bundan sonra duyurulacak Photoshop sürümlerinin minimum gereksinim olarak Windows 7 işletim sistemi isteyeceğini söyleyebiliriz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."