Nikon S6400 ile Yaratıcı Efektler

Çektiğimiz fotoğraflara efektler uygulamak için çeşitli yöntemler deneyebiliriz. Özellikle son yıllarda mobil cihazlar ile çekilen fotoğrafların sosyal paylaşım platformlarına aktarılması popüler bir hal alınca, hem birçok mobil kamera uygulamasında yerleşik olarak, hem de Instagram gibi servisler sayesinde fotoğraflara efekt uygulamak hızlı ve kolay bir hal aldı.

Nikon’un yeni Coolpix kameralarından Nikon Coolpix S6400 yeni hızlı efekt fonksiyonu sayesinde sadece 3 basit adımda fotoğraflarınıza direkt kamera üzerinden efektler uygulayabiliyor. Siz sadece çekiminizi yapıyorsunuz ve ardından uygulamak istediğiniz efekti seçip, çektiğiniz fotoğrafı kompakt kameranız üzerinde kaydedebiliyorsunuz.

Pop ve Süper Canlı gibi 30 farklı efekti kullanarak fotoğraflarınıza yaratıcı etkiler sağlayabilirsiniz.

Henüz 22 Ağustos 2012 tarihinde duyurulan Nikon Coolpix S6400 ile sanki bir akıllı telefon kullanır gibi sezgisel dokunmatik ekran tecrübesini yaşarken, aynı zamanda fotoğraflarınızı kişiselleştirmenin keyfini yaşıyor olacaksınız.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."