Nikon Prime Lensler

Prime Lens Nedir?

Zoom lenslerin kendilerine özgü aralıklar içinde odak uzunlukları değişmektedir. Zoom lenslerle sabit bir noktadan farklı uzaklık değerleriyle çekim yapabilirsiniz. Prime lenslerde ise bu değer sabittir. Yani zoom özelliği olmayan tek bakış açısına sahip lenslerdir. Prime lensler, asal lenslerdir. Bu size kötü bir özellikmiş gibi gelebilir. Ancak bu özellik bazı çekim türlerinde prime lenslere diğer lenslere göre ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Prime lensler içinde daha az optik eleman olduğundan ve sabit bir uzaklığa yoğunlaştığından bu lensler çok keskin ve distorsiyon (bozulma) olmayan sonuçlar üretir. Sabit odak uzaklığına sahip bu lenslerle çok kaliteli portre resimleri çekebilirsiniz.

Nikon Prime Lensler

 • yaşar

  Sitenizi 2.o2.2012 günü tesadüfü rastladım hemen çıkartmış olduğunuz dergiyi inceledim çok beğendim dergi sayfalarını okurkende sizllere çok dua ettim ne kadar güzel bir dergi çıkartıyorlar diye devamını diler saygılar sunarım derginizi nasıl tedarik edebilirim. Saygılarımla

  • tubans

   Merhaba Yaşar Bey,
   Öncelikle beğeniniz ve takibiniz için teşekkür ederiz. Türk Nikon dergisi ücretsiz ve online internet üzerinden sitemizde bulabileceğiniz bir dergidir. Dergimizin 1. sayısı olan olan Ocak 2012’yi http://www.turknikon.com/dosya/dergi/201201/ adresinden okuyabilirsiniz. Türk Nikon ile ilgili en son haberleri facebook ve twitter üzerinden bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.