Nikon Kameralar ile Çekilmiş Birbirinden Güzel Kar Fotoğrafları [Snow]

Kar ile kaplı bitki örtüsü, parçalı bulutlu bir gökyüzü ve hafiften parlayan bir güneş. Dijital fotoğraf makinesi ile kar yağarken ya da her yerin kar ile kaplı olduğu bir manzaranın fotoğrafını çekmek en zor durumlardan birisidir. Özellikle pozlama ve beyaz dengesi parlak ışık koşulları altında aldatıcı olabilmektedir.

Yukarıdaki paragrafı Türk Nikon üzerinde özellikle bu dönemi ilgilendiren “En Güzel Kar Fotoğrafları İçin 8 Mükemmel İpucu” yazısından alıntı yapmamız gerekiyor. Aşağıda bu kış döneminde size ilham vereceğini düşündüğümüz en iyi 10 kar fotoğrafını Flickr üzerinden toparlamaya çalıştık.

Nikon Kameralar ile Çekilmiş Birbirinden Güzel Kar Fotoğrafları

Frosty Footpath – winter snow

Hirosaki Castle Winter

Goal for Greenland!

Day 360/365: Snow Day

Mountain drama

wonderland

Back from Berlin

Into the Blue Hour

Winter Morning

 


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."