Nikon F-Mount ile Yeni Prime Circle XT-F Sine-Tarzı Lensler Duyuruldu

LookCircle tarafından Nikon F Mount tabanlı, uyumlu yeni lens setleri duyuruldu. LookCircle’ın Nikon F Mount için duyurduğu yeni Prime Circle XF-T sinema tarzı (cine-style) lens seti Carl Zeiss ZF.2 ürün dizilişini temel alıyor.

Nikon Rumors üzerinde yer alan habere göre natürmort fotoğrafçılığın üst sınıf lensleri profesyonel sinema tarzı özellikler ile tanışıyor. ZF.2 18mm f/3,5 ve 15mm f/2,8 ile 24×36 full-Frame tam kapsama sunan Prime Circle XF-T  lensler, gerçek sinematik görüntüler için Carl Zeiss ZF.2 optik performansı içermektedir. Ultra hafif tasarıma sahip bu lenslerde odak / diyafram ayarlarını kolay okumak için özel “Side Index View“, ayrıca odak ve diyafram, sinematik lensler gibi yanda ölçeklenmektedir.  Aşırı parlama ve yansıma kontrolü sağlayan bu lensler Nikon F mount için bağlama kısmı paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Aşağıdaki fotoğraflarda özellikle bir Nikon D800 dijital SLR kameraya takılmış Prime Circle PCXT Makro 50mm f/2 lensi görebilirsiniz.

d800-50mm-pcxt-lens

d800-50mm-pcxt-lens-01

d800-50mm-pcxt-lens-02

d800-50mm-pcxt-lens-03

 

via Nikon Rumors


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."