Nikon Df Fotoğraf Makinesinin İlk Görüntüleri

Nikon’un retro görünümlü olarak yarın (05 Kasım) duyuracağı Nikon Df tam kare DSLR fotoğraf makinesinin ilk görüntüleri internette boy göstermeye başladı.

Nikon’un kısa videolarla heyecanı üst seviyede tuttuğu tam kare Fx-format DSLR fotoğraf makinesinin adının Nikon Df olacağını önceki yazılarımızda aktarmıştık. DF’nin açılımı ise “Digital Fusion” olacakmış.

Nikon DF tam kare FX-format DSLR fotoğraf makinesi 16.2 megapiksel sensor, 5.5 fps sürekli çekim hızı ve AI olmayan lens desteği ile gelirken Nikon’un bu makineyi “hybrid camera” olarak nitelendirdiğini aktarmıştık. Nikon’un DSLR piramidinde D610 ile D800 arasında konumlanması beklenen bu yeni modelin kod adı ise Q1020.

Ayrıca Bkz. Nikon DF “Pure Photography” için Şu ana Kadar Yayınlanan 5 Promo Video

Nikon-Df-blakc-and-silver

Nikon Df Fotoğraf Makinesinin İlk Görüntüleri

Nikon-Df-silver-front

Nikon-Df-top

Nikon-Df-front

Nikon-Df-back

Nikon Df ile ilgili tüm özelliklere buradan bakabilirsiniz.

via NR, DCN


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."