Nikon Deklanşör Sesi Karşılaştırması [D4, D800, D3X, D700, D7000, D300S Shutter Sound]

Deklanşör sesi perdenin açılıp kapanırken çıkardığı sestir. Deklanşör sesi [shutter sound] fotoğraf makinelerine göre farklılık gösterdiği için her kameranın deklanşör sesi kulağa farklı gelmektedir.

Fotoğrafla ilgilenen kişilerin oldukça keyif aldığı bir ses olan deklanşör sesi, belki de çoğu fotoğrafçının kullandıkları fotoğraf makinesine bağlanmalarının ilk sebeplerinden birisidir.

Nikon fotoğraf makineleri için de deklanşör sesi (shutter sound) farklılık ve çeşitlilik göstermektedir. Youtube üzerinde Nikon’un orta ve üst seviye dijital SLR fotoğraf makinelerinin sürekli çekim hızları ve beraberinde deklanşör sesleri kaydedilmiş. Ortaya gerçekten ilginç bir görüntü çıkmış.

Nikon D4‘ün makineli tüfek edasında çalıştığı, beraberinde Nikon D800, D700, D7000 ve D300s DSLR fotoğraf makinelerinin deklanşör seslerini karşılaştırıp görebileceğiniz videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Nikon DSLR Continuous Shooting – D4,D800,D3X,D700,D7000,D300S


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."

  • TurkNik10

    D4 ün sesine hasta oldum , o nedir öyle yaw.