Nikon D7000 HD Video : “Southern Island Adventure”

Nikon’un Türkiye’deki tek sesi Türk Nikon üzerinde Türkçe içerikli Nikon haberlerini ve duyurularını sıkça yapmaktayız. Nikon Asya tarafından oluşturulan ve gün geçtikçe büyüyen dijital-SLR kamera meraklıları tarafından oluşturulan HD video klipler, özenli bir şekilde toplanıyor ve yine Nikon Asya tarafından sunuluyor.

Nikon HD Video vitrininden bir HD videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Southern Island Adventure isimli bu video Nikon D7000 ile çekildi. Fotoğrafçılar Paul Daly ve Giora Dan ile çalışılarak çekilen videolar “Perfect Coffee” ve “Southern Island Adventure” fotoğraf görüntüsünün ötesinde DSLR kameralar ile HD video çekmeyi keşfetmek amacı ile çekilmiş.

Paul Daly için Southern Island Adventure videosunun hikayesi aslında üç macera sporunun kesişmesini anlatıyor. Bunlar dağ bisikleti, kano ve yamaç paraşütü. Bu üç sporun ortak noktası toprak, su ve hava Paul’ün bu spor filmini çekmesine etken olan sebeplerin başında geliyormuş.

Tüm videolar için http://hd.nikon-asia.com ziyaret edebilirsiniz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."