Nikon D5200 vs Canon EOS 700D Düşürme Testi

Nikon ve Canon tarafında özellikle giriş seviyesinde yeni DSLR fotoğraf makineleri duyurulduktan sonra özellikler karşılaştırması ve dayanıklılık testleri de beraberinde yapılmaya başlandı.

Nikon’un giriş seviyesindeki en son duyurulan DSLR makinesi D5200 ile Canon tarafında EOS 650D modelinin yerini alan yeni Rebel T5i / EOS 700D için New York’ta bir düşürme testi gerçekleştirilmiş.

Popüler fotoğraf dükkanı B&H Photo Video’nun New York mağazasının önünde gerçekleştirilen düşürme testi yağmur altında yapılmış. SquareTrade’in youtube üzerinde paylaştığı videoda Nikon ve Canon’un kardeş bir şekilde yaklaşık 1.5 metre yükseklikten yere bırakıldığı videoda her iki fotoğraf makinesi de gövde üzerinde ciddi hasar almış.

Nikon D5200 ile Canon EOS 700D DSLR fotoğraf makinelerinin düşürme testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Canon  EOS 700D vs Nikon D5200 Düşürme Testi

Via : Canon Rebel T5i / EOS 700D vs Nikon D5200 Drop Test


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."

  • dengiz

    Çünkü o nikon 🙂 en zor anınızda yalnız bırakmayan türden

    • m4ldengiz

      marka fanboyluğu yapacak kadar cahilsin.