Nikon 1 V3 ve Coolpix S810c Destekli Nikon Capture NX 2.4.7 Duyuruldu

Nikon’un yaklaşık $135 civarında olan yazılımı Capture NX’in 2.4.7 versiyonu duyuruldu. Yeni fotoğraf makinelerine sunduğu destekle Nikon’un düzenleme yazılımı Capture NX2′nin yeni versiyonundaki değişiklikler aşağıdaki gibi şekilleniyor.

Nikon’un 1 serisine eklediği yeni Nikon 1 V3 aynasız fotoğraf makinesi ve Coolpix’lerin en sosyal paylaşım modeli olarak yeni duyurulan duyurulan Nikon Coolpix S810c ile çekilen RAW fotoğraflar için Capture NX desteği gelmiş oldu.

Nikon 1 V3 ve Coolpix S810c Destekli Nikon Capture NX 2.4.7 Duyuruldu

capture-nx2

Nikon ViewNX 2.9.3 ile artık sona eren Windows XP desteği bener şekilde Capture NX 2.4.7 versiyonuyla da sona ermiş gözüküyor.

Bir diğer yazılım güncellemesi ise yine Nikon 1 V3 ve J4 aynasız modeller için NEF Codec tarafında oldu. Nikon NEF Codec v1.22.0 versiyonu indirerek yazılımınızı güncelleyebilirsiniz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."