Nikon, 85 Milyon Nikkor Lens Üretti

Nikon (Nippon Kogaku)’un 1933 yılında ilk ürettiği lens kabul edilen Nikkor-S Auto 5cm f/2′nin üzerinden geçen yarım asırı aşkın süredir profesyonel ve amatör fotoğrafçılara hitap eden değiştirilebilir lensler üretmeye devam eden Nikon, 16 Ocak 2014 tarihli basın duyurusuyla değiştirilebilir kamera lenslerinde 85 milyonuncu Nikkor’u ürettiğini duyurdu.

Haziran 2013 itibariyle 80 Milyon Nikkor lensin üretildiğini duyuran Nikon, o tarihten bugüne kadar yaklaşık 7 aylık bir süreçte 5 milyon lens üretimiyle 85 milyon seviyesine ulaşılmış oldu. 2013 yılı ortasından itibaren duyurulan lenslerden öne çıkanları ise hem Nikon DSLR ailesi hem de 1 Nikon aynasız fotoğraf makineleri için aşağıda bulabilirsiniz.

85-million-nikkor

85 Milyon Üretimini Destekleyen Yeni Nikon Lensler

via Total Production of NIKKOR Lenses Reached 85 Million


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."