Nikon, 80 Milyon Nikkor Lens Üretti

Nikon (Nippon Kogaku)’un 1933 yılında ilk ürettiği lens kabul edilen Nikkor-S Auto 5cm f/2′nin üzerinden geçen yarım asırı aşkın süredir profesyonel ve amatör fotoğrafçılara hitap eden değiştirilebilir lensler üretmeye devam eden Nikon, 15 Kasım 2012 tarihli basın duyurusuyla değiştirilebilir kamera lenslerinde 75 milyonuncu Nikkor’u ürettiğini duyurmuştu.

Haziran 2013 itibariyle 80 Milyon Nikkor lensin üretildiğini duyuran Nikon, Kasım ayından bugüne kadar lens üretiminde boş durmamış gözüküyor. 2013 yılı başından itibaren duyurulan lenslerden öne çıkanları ise hem Nikon DSLR ailesi hem de 1 Nikon aynasız fotoğraf makineleri için aşağıda bulabilirsiniz.

80-Million-Nikkor-lenses

80 Milyon Üretimini Destekleyen Yeni Nikon Lensler

via NIKKOR Lenses for Interchangeable Lens Cameras Reaches 80 Million


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."