Karşıyaka Foto Maraton Yarışma Sonuçları

Fotoğraf sanatını desteklemek ve Karşıyaka’nın güzelliklerini fotoğraflarla da ortaya çıkarmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, “Foto Maraton” yarışması düzenledi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından 16 – 19 Ekim tarihlerinde arasında gerçekleştirilen Karşıyaka Foto Maratonu’nda kentin tarihi ve kültürel yapısı, günlük yaşantısı ve doğal güzellikleri fotoğraf karelerine yansıtıldı. Hem yurt içi hem de yurt dışından, amatör ya da profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmanın sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Festival süresince devam eden Foto Maraton’ da dereceye giren fotoğraflar belirlendi ve Karşıyaka Foto Maraton yarışması sonuçlandı. Buna göre 1.lik ödülü Uğur Atik, 2.lik ödülü Aynur Ekiz, 3.lük ödülü Ali Kaymak ve Karşıyaka Belediyesi Özel Ödülü Levent Çanakkalelioğlu’na gitti.

Karşıyaka Belediyesi “Foto Maraton” Yarışma Sonuçları

Karşıyaka Belediyesi “Foto Maraton” Yarışması Sonuçları 01
1.lik ödülü Uğur Atik
Karşıyaka Belediyesi “Foto Maraton” Yarışması Sonuçları 02
2.lik ödülü Aynur Ekiz
Karşıyaka Belediyesi “Foto Maraton” Yarışması Sonuçları 03
3.lük ödülü Ali Kaymak
Karşıyaka Belediyesi “Foto Maraton” Yarışması Sonuçları 04
Karşıyaka Belediyesi Özel Ödülü Levent Çanakkalelioğlu

Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."