Karıncaların İnanılmaz Güzellikteki Fotoğrafları

Aşağıdaki karınca fotoğraflarına baktığınızda muhtemelen bilgisayar ile oluşturulmuş ya da çoğu makro çekimde gördüğümüz üzere ölü böceklerin koreografisi oluşturularak çekilmiş diyebilirsiniz. Peki bu fotoğrafların yaşayan karıncalar ile çekilen gerçek fotoğraflar olduğunu söylersek!

Fotoğrafçı Andrey Pavlov aşağıda çektiği fotoğraflarda gördüğünüz fantezi sahnelerini kurduktan sonra saatlerce canlı karıncaların bu koreografiye dahil olmasını bekliyor. Müthiş bir sabır göstererek ve saatler harcayarak karıncalar ile temas kuran Andrey, karıncalar için oluşturduğu bu minyatür sahnede çekim için doğru zamanı bekliyor ve sonrasında aşağıdaki inanılmaz güzellikte karınca fotoğrafları oluşuyor.

Karıncaların inanılmaz güzellikteki fotoğrafları ile sizi başbaşa bırakırken fotoğrafçı Andrey Pavlov’un diğer çalışmaları için sizi buraya yönlendirebiliriz.

Karıncaların İnanılmaz Güzellikteki Fotoğrafları


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."