Instagram Kullanıyor musunuz? Anketi Sonuçlandı

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçtiğimiz hafta sizlere en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden birisi olan ve mobil ortamda fazla sayıda kişinin tercihi haline gelmiş Instagram’ı kullanıyor musunuz? diye sormuştuk. Sosyal ağ nitelikli fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, hızlı fotoğraf çekme, farklı efektler yapma ve en önemlisi çok kolay bir şekilde fotoğraf filtreleri uygulayarak sosyal ağlarda bu fotoğrafları paylaşma imkanı sağlıyor. Ayrıca bu filtreleri ücretsiz bir şekilde photoshop üzerinde de kullanabiliyorsunuz.

Instagram’a fotoğraf yükleyen kişi sayısının her geçen gün artması, yaklaşık 100 milyon kullanıcıyı bulan bu sosyal fotoğraf paylaşım paltformunu daha da ilgi çekici ve cazip hale getiriyor. Seçeneklerinin evet ve hayır şeklinde sıralandığı Instagram Kullanıyor musunuz? anketinin sonuçlarına katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

instagram-kullanmak-anket

Instagram Kullanıyor musunuz? anketinin sonuçlarına sayısal olarak baktığımızda ankete toplam 198 kişi katılmış. Fotoğraf paylaşım amaçlı Instagram kullandığını belirten kişilerin sayısı 72 olurken, Instagram kullanmayan kişi sayısı ise 126 olmuş.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."