“İki Ülke, Bir Yaşam” Fotoğraf Sergisi

Fotoğrafçı Serkant Hekimci, Rusya’daki ikinci kişisel fotoğraf sergisinde tüm anlatım dillerinin ortak paydası olan insanı, ülkeler, coğrafyalar değişse de,  değişmeyen hikâyesiyle bizlere anlatmaya çalışıyor.

İstanbul fotoğraflarıyla başlayan sergi Hekimci’nin Türkiye’nin değişik şehirlerinde çektiği fotoğraflarla devam ederken bizler de sanatçının gözünden Türk insanı ve coğrafyasını izliyoruz.

Hekimci, serginin son bölümünü ise Rusya’nın değişik şehirlerden fotoğraf karelerine ayırmış. Türkiye fotoğraflarıyla paralel bir yaşam ve mekan yapısında devam eden Rusya fotoğrafları da Hekimci’ nin sergi başlığını destekliyor.

14 Mart’ta Türkiye Cumhuriyeti Kazan Başkonsolosluğu sergi salonunda açılacak sergi  15 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

“İki Ülke, Bir Yaşam” Fotoğraf Sergisi

serkant-hekimci-afis

 

Serkant Hekimci’nin fotoğraflarına ve kendisiyle ilgili detaylara web sitesinden ulaşabilirsiniz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."