Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması

Estuz’un tuz kullanımında duyarlılığı artırmak amacıyla başlattığı Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması, fotoğraf severlerin ilgisiyle karşılaştı.

Yoğun başvurunun yapıldığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2014. Yarışma; hayatın dengesi, anlamı, derinliği ve güzelliği olan herkesin katılımına açıktır. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye’de ikamet eden herkes katılabilir.

Hayatın dengesini fotoğraf kareleriyle anlatmak isteyen herkesin katılabildiği yarışmanın jürisinde fotoğraf ve iletişim dünyasının da usta isimleri yer alıyor.

Belgesel ve haber fotoğrafçısı Haluk Çobanoğlu, fotoğrafın duayen hocalarından Doç. Dr. Hüseyin Eryılmaz, fotoğrafçı Firdevs Sayılan, tecrübeli fotoğraf editörü Umut Sülün, ünlü reklamcı A. Selim Tuncer, Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir ve iletişim Danışmanı Mustafa Kaya’dan oluşan yarışma jürisi, sonuçları değerlendirerek kazananları 3 Aralık 2014 tarihinde açıklayacak.

hayatin-dengesi-fotograf-yarismasi

‘Hayatın Dengesi’ fotoğraf karelerinde aranıyor

Bir kişi en çok üç eserle katılabiliyor Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürütülen “Hayatın Dengesi” ana temalı yarışmaya, seçici kurul üyeleri, TFSF temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye’de ikamet eden herkes katılabiliyor.

Estuz Hayatın Dengesi web sitesi üzerinden elektronik ortamda yükleme yaparak başvuruların yapıldığı ve bir kişinin en çok üç eserle katılabildiği yarışmada, birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 2.000 TL’lik para ödülü dağıtılacak. Ayrıca bir kişiye de 1.000 TL’lik mansiyon verilecek.

Yarışma Takvimi

  • Yarışma Başlangıç Tarihi : 14 Temmuz 2014
  • Son Fotoğraf Gönderme Tarihi : 30 Kasım 2014 saat 23.00 (TSI)
  • Jüri Toplanma Tarihi : 2 Aralık 2014, Salı
  • Sonuç Bildirim Tarihi : 3 Aralık 2014, Çarşamba
  • Ödül Töreni : 14 Ocak 2015, Çarşamba
  • Sergi Tarihi : 14 Ocak – 14 Şubat 2015

Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."