“Fotoğrafın Ozan’ı” İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde

İstanbul Fotoğraf Müzesi, 26 Eylül-25 Aralık 2013 tarihleri arasında Türk fotoğraf sanatının ustalarından Ozan Sağdıç’ın “Fotoğrafın Ozan”ı adlı sergisine ev sahipliği yapacak.

79 yıllık ömrünü fotoğraf sanatına adayan Ozan Sağdıç, 60 yıllık meslek hayatında objektifine takılan çok özel kareleri “Fotoğrafın Ozan”ı adlı sergisinde fotoğrafseverlerle buluşturacak.

100 ÖZEL FOTOĞRAF

Sanatçı, toplam 100 özel fotoğrafın yer alacağı sergisinde, bizleri siyaset ve sanat dünyasından önemli isimlerin portreleriyle buluştururken, hayat koşturmasında durup bakamadığımız, farkına varamadığımız detayları da bize şiirsel bir şölenle sunacak.

Ozan Sağdıç Fotoğraf Sergisi

fotograf_ozan

PROGRAM

Tarih     :  26 Eylül 2013-Perşembe

Saat       : 18.30

Yer         : İstanbul Fotoğraf Müzesi

Adres    : Şehsuvar Bey Mah. Kadırga Liman Cad. No:60 Kadırga–Fatih


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."