Fotoğraf Yarışmaları

Türk Nikon üzerinde fotoğraf yarışmaları için oluşturduğumuz sayfaya hoşgeldiniz. Bu sayfada fotoğraf yarışmaları hakkında bilgileri kısa bir takvim eşliğinde bulabilirsiniz.

Ülkemizde TFSF onaylı ya da kurumların düzenlediği çok sayıda fotoğraf yarışmaları bulunmaktadır. Bu bölümde özellikle yeni başlayan fotoğraf yarışmaları için ilk bilgileri sizlere sunmayı düşünüyoruz. Ayrıca her fotoğraf yarışması için yanında son başvuru tarihini kısa bilgi olarak aktarıyor olacağız. Yarışma ile ilgili detayları ise ilgili yazıda ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Fotoğraf Yarışmaları sayfasında hem ulusal hem de uluslararası yarışmaları bulabileceksiniz. Bunların arasında ödüllü olanların yanısıra etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmaları da elimizden geldiğince aktarmaya çalışacağız.

Bu yarışmalara başvuruda bulunmadan önce yarışma şartnamelerini ve kılavuzları dikkatlice okuyup inceleyiniz. Sizlere fotoğraf yarışmalarına katılım aşamasında yol gösteren bu şartnameler daha sonra fotoğrafınızın kabul edilmeme gibi bir riskine karşılık süreci doğru yönetmenizi sağlayacaktır.

Fotoğraf Yarışmaları

Devam Eden Fotoğraf Yarışmaları 2015

Aşağıda şu an için güncel olan fotoğraf yarışmaları için Türk Nikon üzerinde yayınlanma sırasına göre bir listeyi bulabilirsiniz.
Hem profesyonel hem de amatör fotoğrafçıların katılımına açık olan bu fotoğraf yarışmaları için sonuçları ise yine Türk Nikon üzerindeki “Yarışma Sonucu” sayfasında bulabilrisiniz.

Şunu belirtmek isteriz ki fotoğraf yarışmalarına ilişkin sonuçları Türk Nikon olarak paylaşmamızda ki en büyük sebep takipçilerimizi bu yarışmalara katılım için teşvik etmektir. Fotoğraf yarışmalarına katılım, amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı herkes için faydalıdır. Bu sayede fotoğraflarınızın, özellikle internet ya da sosyal medya dışında farklı bir jüri tarafından nasıl değerlendirildiğini de test etmiş olursunuz.

Eğer fotoğraf ile ilgili bir topluluk oluşturmaya çalışıyorsanız, bir fotoğraf yarışması düzenliyor ya da bir fotoğraf sergisi hakkında duyuru yapmak istiyorsanız Türk Nikon üzerinde bunu fotoğraf severlere ulaştırabilirsiniz.

Daha geniş bir kitleye duyurmak istediğiniz her türlü fotoğraf yarışmaları için Türk Nikon iletişim sayfasını ya da info [at] turknikon.com eposta adresini kullanabilirsiniz.