Fotoğraf Çekmek için Özel Gezilere, Yürüyüşlere Katılıyor musunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen haftaki sorumuz biraz da yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz İstanbul’un ilk fotoğraf yürüyüşünden yola çıkarak  “Fotoğraf Çekmek için Özel Gezilere, Yürüyüşlere Katılıyor musunuz?” şeklindeydi.

 

Anketimizin şıkları ise basitçe “evet” ve “hayır” şeklinde oluşuyordu. Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 98 kişiden 61‘i fotoğraf çekmek için özel gezilere ve yürüyüşlere katıldığını belirtirken, 37 kişi hayır seçeneğini işaretleyerek katılmadığını belirtmiş.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."