Flickr Exif Bilgilerini Fotoğraf Sayfasında Göstermeye Başladı

En iyi fotoğraf paylaşım ve saklama siteleri yazımızda en tepede sizlere sunduğumuz, birçok kişi tarafından oldukça sevilen ve kullanılan en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden Flickr, artık fotoğraf sayfasında basit EXIF bilgisini sunmaya başladı.
Flickr sessiz bir şekilde fotoğraf paylaşma hizmeti için harika bir güncelleme yaptı. Daha önce fotoğraf sayfasındayken üst kısımda “Actions” sekmesinden View Exif Data şeklinde ulaşılabilen ayrıntılı EXIF bilgisinin daha basit ve standart bir hali artık direkt olarak fotoğraf sayfasında “Additional Info” olarak sunuluyor.
Hızlı bir bakış ile sunulan exif bilgileri enstantane hızı, diyafram, ISO ve odak mesafesi olarak sıralanıyor.  Ve evet bu küçük ama gayet güzel düşünülmüş basit Exif bilgisine tıkladığınızda daha önce üst kısımdan birkaç tıklamayla ulaşılan exif bilgisinin detay sayfasına direkt gidebiliyorsunuz.

Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."