Büyüleyici Kar Tanelerinin Makro Çekilmiş Fotoğrafları

Kış aylarında istemesek de daha az evden çıkarız ve evdeki sıcak ortamda dinlenmek daha fazla tercih sebebimiz olur. Buna bağlı olarak fotoğraf çekmek kış aylarında doğal olarak daha az ön plana çıkmaktadır. Kış sezonununda taze yağmış bir kar ve beraberinde getirdiği doğal güzellikler aslında saymakla bitmez. Hatırlarsınız yakın zamanda size ilham vereceğini düşündüğümüz en iyi 10 kar fotoğrafını paylaşmıştık. Hepsi birbirinden güzel kar manzarasını gözler önüne sürüyordu.

Her fotoğrafçı çalışmalarına kendi tarzını yansıtarak geliştirmektedir. Sergey Kichigin buz ve kar üzerine makro çalışmalar yapan bir fotoğrafçı. Aşağıdaki fotoğrafları oluşturabilmek için donmuş bir stüdyo içerisinde çalışmaktadır. Kichigin’in kolleksiyonunda sıradan kar tanelerinin içinde bulunan gömülü güzelliği, yakın çekimlerin ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Kichigin’in makro çekimlerinin detaylarını Shutterstock blog üzerindeki yazıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki kar tanelerine baktığınızda, bu kristallerin parlaklık, farklı şekil ve tonlarını gördükten sonra muhtemelen kar yağdığında aynı şekilde dışarıya bakmıyor olacaksınız. Sonuçta, bilim bize her iki kar tanesinin birbirinden farklı olduğunu söylemektedir.

Büyüleyici Kar Tanelerinin Makro Çekilmiş Fotoğrafları

kar-tanesi-fotograf-01

kar-tanesi-fotograf-02

kar-tanesi-fotograf-03

kar-tanesi-fotograf-04

kar-tanesi-fotograf-05

kar-tanesi-fotograf-06

kar-tanesi-fotograf-07

kar-tanesi-fotograf-08

kar-tanesi-fotograf-09

 


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."