Anket: Fotoğraflarınız için Hangi Fotoğraf Paylaşım ve Saklama Sitelerini Kullanıyorsunuz?

Türk Nikon üzerinde sağ tarafta görebileceğiniz ve haftada bir kere oylarınızla katkıda bulunabileceğiniz anketimizde sizlere üçüncü hafta sorusunu soruyoruz. İlk iki haftanın anket soruları “Hangi çekim modunu daha sık kullanıyorsunuz?” ve “En Çok Hangi Tür Fotoğraf Çekmekten Hoşlanırsınız?” ardından üçüncü ve yeni anketin cevaplarını ise aşağıdaki gibi sıraladık.

Fotoğraflarınız için Hangi Fotoğraf Paylaşım ve Saklama Sitelerini Kullanıyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinin üçüncü sorusu “Fotoğraflarınız için Hangi Fotoğraf Paylaşım ve Saklama Sitelerini Kullanıyorsunuz?” aslında geçtiğimiz hafta yayınladığımız “En İyi Fotoğraf Paylaşım ve Saklama Siteleri” yazısından esinlenerek sıcağı sıcağına sizlere listeleyebileceğimiz ve aynı zamanda çevrimiçi fotoğraf saklamanın önemini bir kere daha hatırlatabileceğimiz bir imkan oluşturdu.

Çevrimiçi Fotoğraf Saklama Siteleri” sakladığımız fotoğraflarımızı aynı zamanda sunma imkanı da tanımaktadır. Fotoğraflarımızı hem saklayıp hem de sevdiklerinizle paylaşabileceğimiz çevrimiçi saklama konusunda uzman bu siteler oldukça büyük kurumlar ve düzenli aldıkları yedekler ve profesyonel korumalı sunucu sistemleri ile en iyi saklama hizmetini sunmaktadırlar.

  1. Flickr
  2. 500px
  3. Facebook
  4. PicasaWeb
  5. Fotokritik
  6. PhotoBucket
  7. ImageShack
  8. Smugmug
  9. deviantart
  10. diğer

Anketimiz bir hafta boyunca Türk Nikon anasayfasında sağ kısımda devam edecektir. Biz yukarıdaki gibi bir anket soru listesi oluşturmaya çalıştık. Başka kullandıklarınız varsa diğer seçeneğini işaretleyip yorumlarınızda belirtebilirsiniz. Oylarınızı bekliyoruz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."