Anket : Fotoğraf Ekipmanı Alırken Yeni mi Yoksa İkinci El mi Tercih Ediyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen haftaki sorumuz bizi nasıl keşfettiğinizle ilgiliydi. Bu hafta ise kamera veya lens alırken ya da buna kısaca fotoğraf ekipmanı diyelim. Yeni ürün almayı mı yoksa ikinci el ürün almayı mı tercih ediyorsuınuz? Bu haftaki anket sorumuzun şıkları ise basitçe bu konu etrafında şekilleniyor.

Fotoğraf Ekipmanı Alırken Yeni mi Yoksa İkinci El mi Tercih Ediyorsunuz?

Bu hafta anket sorusu olarak sizlere “fotoğraf ekipmanı alırken yeni mi yoksa ikinci el mi tercih ediyorsunuz?” diye sormak istiyoruz. Buna göre anketimizin şıkları aşağıdaki gibi oluşuyor.

  1. Çoğunlukla yeni ürün alırım.
  2. Çoğunlukla ikinci el ürün alırım.
  3. Birazı yeni birazı ikinci el takılırım.

Anketimiz hafta boyunca Türk Nikon anasayfada ve sağ panelde yer alacaktır. Oylarınızı ve eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."