4. Ulusal ‘İstanbul’ Temalı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Konusu ‘Barış Kenti İstanbul’ olan 4. Ulusal ”İstanbul” temalı fotoğraf yarışması sonuçları belli oldu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İFSAK tarafından düzenlenen yarışmaya 1,406 kişi 4496 fotoğraf ile katıldı.

Yarışmada tarih boyunca, farklı inanç ve kültürlerin izler bıraktığı İstanbul, kentin insanlarının oluşturduğu sevgi ve hoşgörü, “Barış Kenti İstanbul” teması altında fotoğraflandı. Şimdi 4. Ulusal ‘İstanbul’ Temalı Fotoğraf Yarışmasında ilk üçe giren fotoğraflara ve detaylara göz atalım.

4. Ulusal ‘İstanbul’ Temalı Fotoğraf Yarışması Kazananları Belli Oldu

Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz kategoride düzenlenen yarışmanın birincisi İstanbul’dan Okan ÖZDEMİR, ikincisi Mersinden Derviş ÖZCAN ve üçüncü olan fotoğrafın sahibi İstanbul’dan yarışmaya katılan Sevilay YURTSEVER oldu.

İFSAK 4. Ulusal ''İstanbul'' Temalı Fotoğraf Yarışması
1.lik Ödülü Alan Fotoğraf
İFSAK 4. Ulusal ''İstanbul'' Temalı Fotoğraf Yarışması
2. lik Ödülü alan Fotoğraf
İFSAK 4. Ulusal ''İstanbul'' Temalı Fotoğraf Yarışması
3. lik Ödülü alan Fotoğraf

Yarışmayla ilgili detaylara ve başvuru bilgilerine TFSF sayfasından ulaşabilirsiniz.

Devam etmekte olan tüm fotoğraf etkinliklerini Türk Nikon Fotoğraf Yarışmaları sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Sonucu açıklanmış diğer fotoğraf yarışmaları için tıklayınız.


Alper Orus

2006 yılından itibaren tasarımını ve altyapısını oluşturduğu teknoloji sitesi Mürekkep.Org ile uğraştıktan sonra, 2011 yılında Türk Nikon'u tasarım, altyapı ve içerik olarak hayata geçirdi. "Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."