4.Türkiye Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması


Türkiye’de yaşayan yaban hayatı türlerinin doğal yaşama ortamlarında çekilmiş iyi kalitedeki fotoğrafları ile topluma tanıtılması ve bu yolla, ülkemizde yaşayan yaban hayatı türleri konusunda başta ilgi gurupları olmak üzere toplumun her kesiminde bilgi, duyarlılık, sevgi ve farkındalığın artırılması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen “4.Türkiye Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması” sona erdi. 2012 yılı için yarışma konuları memeliler ve kuşlar olarak belirlenmişti. Tansu GÜRPINAR, Nusret Nurdan EREN, Kamil ÖĞE, Fatih ORBAY, Ahmet KARATAŞ, Adnan ATAÇ ve Kazım ÇAPACI’dan oluşan jüri üyeleri fotoğraf yarışmasına katılan 146 kişinin 548 eserini değerlendirmeye aldılar. Yapılan değerlendirme sonucunda ise 1.lik ödülünü İstanbul’dan  katılan İbrahim Ali ERDAL kazanırken, 2.lik ödülünü yine İstanbul’dan katılan Ali Rıza ALTINOK ve 3.lük ödülünü ise  Ankara’dan katılan Hasan ULUSOY kazanmıştır.

1.lik Ödülü: İbrahim Ali ERDAL İstanbul
1.lik Ödülü: İbrahim Ali ERDAL İstanbul
2.lik Ödülü: Ali Rıza ALTINOK İstanbul
2.lik Ödülü: Ali Rıza ALTINOK İstanbul
3.lük Ödülü: Hasan ULUSOY Ankara
3.lük Ödülü: Hasan ULUSOY Ankara

MANSİYON KAZANANLAR

Tamer YILMAZ Burdur
Tamer YILMAZ Burdur
Şenol UZUNOĞLU Ankara
Şenol UZUNOĞLU Ankara
Gazanfer DEMİRER Samsun
Gazanfer DEMİRER Samsun
Aslan ÜNSAL Ankara
Aslan ÜNSAL Ankara
Murat DEMİRTAŞ Ankara
Murat DEMİRTAŞ Ankara
Ömer FURTUN İstanbul
Ömer FURTUN İstanbul
Serhat KARACA Van
Serhat KARACA Van
Şermin BEŞİR Ankara
Şermin BEŞİR Ankara
Ümit ÖZGÜR Denizli
Ümit ÖZGÜR Denizli
Tamer YILMAZ Burdur
Tamer YILMAZ Burdur

Sergilemeler (50 Adet):

  • Ali Rıza ALTINOK – 97935-1 – İstanbul
  • Ali ŞENEL – 42069-3 – Erzurum
  • Aslan ÜNSAL – 26027-1 – Ankara
  • Aslan ÜNSAL – 26027-3 – Ankara
  • Aytaç YILDIRIM – 13579-3 – Bolu
  • Barbaros KARAGÜLMEZ – 35799-4 – Tekirdağ
  • Doğa Tuna AKARSU – 15415-2 – İstanbul
  • Doğa Tuna AKARSU – 15415-3 – İstanbul
  • Emine Nurhan TEKİN – 18061-1 – İstanbul
  • Emine Nurhan TEKİN – 18061-4 – İstanbul
  • Erhan BAŞYİĞİT – 43032-2 – Kütahya
  • Erkan ŞEN – 78335-1 – İstanbul
  • Erkan ŞEN – 78335-2 – İstanbul
  • Fatih KÜÇÜK – 26596-4 – Ankara
  • Gazanfer DEMİRER – 55200-1 – Samsun
  • Gazanfer DEMİRER – 55200-3 – Samsun
  • Gülhan YILDIRIM – 97531-3 – Bolu
  • Hasan TOPÇU – 55788-1 – Samsun
  • Hasan TOPÇU – 55788-3 – Samsun
  • Hasan ULUSOY – 19711-1 – Ankara
  • Hasan ULUSOY – 19711-2 – Ankara
  • İsmail Arzu AÇIKEL – 23236-2 – Adapazarı
  • Koray GÜZEL – 22217-1 – İstanbul
  • Mehmet Akif GÖKYOKUŞ – 76251-1 – Ankara
  • Mehmet Akif GÖKYOKUŞ – 76251-2 – Ankara
  • Mehmet Akif GÖKYOKUŞ – 76251-4 – Ankara
  • Mehmet UÇAR – 12515-2 – Ankara
  • Murat ÇALIŞKAN – 21576-1 – Ankara
  • Murat DEMİRTAŞ – 01453-2 – Ankara
  • Murat DEMİRTAŞ – 01453-4 – Ankara
  • Murat TORU – 19722-1 – Ankara
  • Oğuz YAKIN – 22729-2 – Isparta
  • Oğuz YAKIN – 22729-4 – Isparta
  • Osman Bukan FİLİZ – 78078-2 – Ankara
  • Ömer FURTUN – 43588-2 – İstanbul
  • Ömer FURTUN – 43588-4 – İstanbul
  • Önder KILIÇ – 94590-1 – Kocaeli
  • Selim TÜMİR – 29942-3 – İstanbul
  • Selim TÜMİR – 29942-4 – İstanbul
  • Serhat KARACA – 19489-2 – Van
  • Serhat KARACA – 19489-3 – Van
  • Serkan AKÇADAĞ – 02412-1 – Kocaeli
  • Serkan AKÇADAĞ – 02412-3 – Kocaeli
  • Şenol UZUNOĞLU – 36049-1 – Ankara
  • Şermin BEŞİR – 97369-2 – Ankara
  • Ümit MALKOÇOĞLU – 02145-1 – Kocaeli
  • Ümit ÖZGÜR – 11211-1 – Denizli
  • Ümit ÖZGÜR – 11211-4 – Denizli
  • Vacit ARMAN – 3188A-3 – Ankara
  • Yılmaz DİNÇER – 17860-3 – Bursa

Devam etmekte olan tüm fotoğraf etkinliklerini Türk Nikon Etkinlik Sayfası veya Türk Nikon Facebook Etkinlik Sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Sonucu açıklanmış diğer fotoğraf yarışmaları için tıklayınız.