“16. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması – DOGAY” Sona Erdi


16-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde gerçekleştirilen 16. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması – DOGAY fotoğraf yarışması sona erdi. DASK DOGAY 2012, Vezirköprü Kaymakamlığı ve Vezirköprü Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen yarışma, DOGAY ve ÇOCUK DOGAY olmak üzere iki bölümde gerçekleştirildi. DOGAY bölümünde Genel Doğa, Manzara, Makro Doğa, Yerel Yaşam, Tarih ve Doğadan Soyutlama olmak üzere altı alt kategoride yarışıldı. Yarışmaya 105 fotoğrafçı 2097 fotoğrafla katıldı. Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren fotoğrafçılar aşağıdaki gibidir.

YEREL YAŞAM KATEGORİSİ                          

  • Birinci: Nalan AKMAN
  • İkinci: George MARAZAKİS
  • Üçüncü : Orhan  KÖSE
  • Mansiyon :  Jalal SHEMSAZERAN

TARİH KATEGORİSİ

  • Birinci: Emre SOYTÜRK
  • İkinci: Erol BEKTAŞ
  • Üçüncü: Erdal  KOÇDEMİR
  • Mansiyon: Yüksel COŞKUN

GENEL DOĞA KATEGORİSİ

  • Birinci: Selami ORAL
  • İkinci: Kayhan GÜÇ
  • Üçüncü: Mehmet UÇAR
  • Mansiyon: Selami ORAL

MAKRO DOĞA KATEGORİSİ

  • Birinci: Settar BOSTANOĞLU
  • İkinci: Jalal SHEMSAZERAN
  • Üçüncü: Jalal SHEMSAZERAN
  • Mansiyon: İlker ŞAHİN

MANZARA KATEGORİSİ

  • Birinci: İlker ŞAHİN
  • İkinci: Rauf AKBABA
  • Üçüncü: Mustafa ŞEREFOĞLU
  • Mansiyon: Duygu Nazire KAŞIKÇI

DOĞADA DETAY DOKU KATEGORİSİ

  • Birinci: Nevzat GÖKÇE
  • İkinci: Nalan AKMAN
  • Üçüncü: Hakan GÜNEŞ
  • Mansiyon: Emre SOYTÜRK

VEZİRKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Yaşar POYRAZ

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Yaşar POYRAZ

NECMETTİN KÜLAHÇI ÖZEL ÖDÜLÜ

  • İlker ŞAHİN

FOTORİTİM ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Duygu Nazire KAŞIKÇI

Performans Ödülü

  • İlker ŞAHİN

ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFLAR

YEREL YAŞAM KATEGORİSİ

Yerel Yaşam Kategorisi Birincisi: Nalan AKMAN
Yerel Yaşam Kategorisi İkincisi: George MARAZAKİS
Yerel Yaşam Kategorisi Üçüncüsü: Orhan KÖSE
Yerel Yaşam Kategorisi Mansiyon: Jalal SHEMSAZERAN

TARİH KATEGORİSİ

Tarih Kategorisi Birincisi: Emre SOYTÜRK
Tarih Kategorisi İkincisi: Erol BEKTAŞ
Tarih Kategorisi Üçüncüsü: Erdal KOÇDEMİR
Tarih Kategorisi Mansiyon: Yüksel COŞKUN

GENEL DOĞA KATEGORİSİ

Genel Doğa Kategorisi Birincisi: Selami ORAL
Genel Doğa Kategorisi İkincisi: Kayhan GÜÇ
Genel Doğa Kategorisi Üçüncüsü: Mehmet UÇAR
Genel Doğa Kategorisi Mansiyon: Selami ORAL

MAKRO DOĞA KATEGORİSİ

Makro Doğa Kategorisi Birincisi: Settar BOSTANOĞLU
Makro Doğa Kategorisi İkincisi: Jalal SHEMSAZERAN

 

Makro Doğa Kategorisi Üçüncüsü: Jalal SHEMSAZERAN
Makro Doğa Kategorisi Mansiyon: İlker ŞAHİN

MANZARA KATEGORİSİ

Manzara Kategorisi Birincisi: İlker ŞAHİN
Manzara Kategorisi İkincisi: Rauf AKBABA
Manzara Kategorisi Üçüncüsü: Mustafa ŞEREFOĞLU
Manzara Kategorisi Mansiyon: Duygu Nazire KAŞIKÇI

DOĞADA DETAY DOKU KATEGORİSİ

Doğada Detay Doku Kategorisi Birincisi: Nevzat GÖKÇE
Doğada Detay Doku Kategorisi İkincisi: Nalan AKMAN
Doğada Detay Doku Kategorisi Üçüncüsü: Hakan GÜNEŞ

 

Doğada Detay Doku Kategorisi Mansiyon: Emre SOYTÜRK

VEZİRKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI ÖZEL ÖDÜLÜ

Yaşar POYRAZ

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Yaşar POYRAZ

NECMETTİN KÜLAHÇI ÖZEL ÖDÜLÜ

İlker ŞAHİN

FOTORİTİM ÖZEL ÖDÜLÜ

Duygu Nazire KAŞIKÇI